Jubileusze Ślubów Zakonnych w Pleszewie

W domu prowincjalnym Prowincji Świętego Józefa w Pleszewie, dnia 16 lipca 2022r. świętowałyśmy jubileusze życia zakonnego naszych Czcigodnych Sióstr.

50 lat temu, 16 lipca 1972 r. złożyły swoją pierwszą profesję:

  1. M. Amanda Kaczmarek sł. M.
  2. M. Krystyna Kotarak sł. M.

25 lat temu, 16 lipca 1997 r. złożyły swoją pierwszą profesję:

  1. M. Janina Zabel sł. M.
  2. M. Jolanta Tylicka sł. M.
  3. M. Teresa Lelińska sł. M.
  4. M. Magdalena Szulc sł. M.

 

Z wielką wdzięcznością za wieloletnią posługę Sióstr  w naszym Zgromadzeniu, przygotowano odświętnie cały dom i piękną  uroczystość.

O godz. 10:00 wszystkie zgromadzone siostry uczestniczyły w akademii „O powołaniu”, przygotowanej przez siostry z domu Generalnego w Luboniu i domu Prowincjalnego w Pleszewie. Były radosne sceny z kandydatką, która szukała powołania; był też czas zadumy nad powołaniem; tańce uwielbienia i oddanie czci Matce Boskiej Szkaplerznej, patronce tego dnia.  Ostatnia scena była  poświęcona Jubilatkom, życzenia i wspólne zdjęcia. 

Srebrna Jubilatka s.M. Magdalena sł.M. w imieniu wszystkich Sióstr obchodzących swe święto, wypowiedziała słowa wdzięczności Bogu i ludziom za ten czas przeżyty w Zgromadzeniu oraz za przygotowanie tej uroczystości.

Po  zakończonej akademii i życzeniach  wszyscy obecni udali się do kaplicy domu prowincjalnego, gdzie o godz. 12.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia w intencji Jubilatek.

Mszy świętej przewodniczył o. Marcin Szafors OMI- dyrektor Oblackiego Centrum Edukacji i Kultury w Gdańsku. W koncelebrze ks. Dariusz Macioszek- Proboszcz Parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Inowrocławiu oraz Ks. Michał Korach Kapelan Sióstr w Pleszewie.

Po Homilii Siostry Jubilatki ponowiły swoje śluby, nie zbrakło też doniosłego „Te Deum” przed zakończeniem Eucharystii.    

Wraz z Siostrami Jubilatkami wszyscy obecni zostali zaproszeni do refektarza na uroczysty obiad, tam był ciąg dalszy śpiewów i życzeń oraz kwiaty,  jubileuszowe prezenty i tort.

Niech Bóg będzie zawsze wielbiony w naszych sercach.