Lednica 2000

LEDNICA 2023

IDŹ ZA BARANKIEM

Zaproszenie na wyjazd 2023 Lednica

Na tegoroczne spotkanie na Lednicy do wspólnego wyjazdu z Pleszewa  zapraszałam ja  s.M. Magdalena Podgórska sł.M. Poszły plakaty z informacjami do Parafii i do szkół. Zgłosiły się dwie dziewczyny i dwie nasze Siostry Służebniczki. Więc nasza mała wspólnota pielgrzymkowa tj.: s.M. Bogusława, s.M. Dorota, s.M. Magdalena, Sylwia i Ewa   samochodem osobowym wyruszyła dn. 3 czerwca 2023r. o godz. 9:00 w kierunku naszego spotkania z Barankiem. Zatrzymałyśmy się w Gnieźnie gdzie pomodliłyśmy się w Kaplicy Sióstr Karmelitanek a następnie zwiedzałyśmy Katedrę, wytrwała część z nas weszła nawet na punkt widokowy na wieży Katedry.

katedra

Na Pola Lednickie dotarłyśmy ok. godz. 12:00, po odebraniu pakietów ruszyłyśmy w kierunku namiotu Adoracji aby przywitać się z Jezusem Barankiem. Po drodze spotkałyśmy nasze Siostry Służebniczki NP. NMP z Domu Generalnego, które prowadziły w tym roku Strefę Dziecka na Lednicy.

Miejsce naszego pobytu znalazłyśmy w I sektorze blisko Drogi III tysiąclecia, więc  super miejscówka, zaraz zawiązałyśmy nowe znajomości z przebywającymi już tam młodymi ludźmi.

Podczas wielogodzinnego, sobotniego spotkania wszyscy uczestnicy wydarzenia śpiewali, tańczyli, uczestniczyli we Mszy Świętej. Której przewodniczył Ks. Abp. Stanisław Gądecki a homilię wygłosił Ks. Bp. Grzegorz Ryś.  Można było wziąć udział w różnych warsztatach, skorzystać z sakramentu Pokuty na polach spowiedzi, lub z rozmowy z duchownymi na polu rozmów. Słuchaliśmy wygłoszonych konferencji, modliliśmy się wspólnie Koronką do Bożego Miłosierdzia, na Drodze III Tysiąclecia odbyły się procesje, wspaniałe tańce Tancerzy lednickich, balety, a także w nocy występ tancerzy z ogniem.

My jako siostry, wraz z wieloma uczestnikami znalazłyśmy też chwile na bycie na Adoracji. Tu, zadziwiała mnie postawa ludzi młodych, którzy wśród otaczającego zgiełku i tylu atrakcji spędzali ten czas na kolanach przed Najświętszym Sakramentem.

Piękny był też moment Eucharystii i wystawienia Najświętszego Sakramentu, kiedy to ok. dwudziestotysięczna rzesza ludzi trwała w skupieniu i milczeniu na modlitwie.

Zmęczone ale szczęśliwe przechodziłyśmy wraz z tłumem ludzi przez Bramę-Rybę ok. godz. 1:00 w nocy. Przez to spotkanie poczułam się osobiście zaproszona do wierniejszego podążania za Barankiem.

Mam nadzieję, że jak Bóg pozwoli i w przyszłym roku uda się tam wrócić i zachęcić więcej osób do wspólnego wyjazdu, aby dać świadectwo wierze.

Opracowała- s.M.  Magdalena sł.M.