Spotkanie Młodzieży w Szamotułach

„Dwa filary – wiara i miłość” – to temat spotkania szamotulskiej młodzieży, które odbyło się dnia 26.08.2021 r. w domu Sióstr. Po rocznej przerwie z powodu pandemii i innych trudności z utęsknieniem czekaliśmy na ten dzień. Dobrze było się znów spotkać, pobyć razem, posłuchać, wesprzeć i umocnić na kolejny etap życiowej drogi w nowym roku szkolnym.

Wspólnie zastanawialiśmy się jak mądrze WIERZYĆ w Boga, Bogu i drugiemu człowiekowi. Próbowaliśmy także pogłębić sens prawdziwej MIŁOŚCI, której każdy w życiu tak bardzo pragnie. Pomocą do tego służył nam film „Szkoła uczuć,” ukazujący odwagę wiary w Boga i bliską osobę oraz piękno czystej i głębokiej miłości.

Z tym wszystkim, co było nam dane odkryć i doświadczyć poszliśmy do kaplicy Sióstr na spotkanie z Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie. Podczas prowadzonej adoracji mogliśmy powierzyć Mu, to wszystko, co dzieje się wokół nas i w nas. Chętne osoby mogły skorzystać ze Spowiedzi św. a uwieńczeniem wszystkiego była Eucharystia. Swoją kapłańską pomoc zaoferował nam o. Ksawery, Franciszkanin z parafii św. Krzyża, któremu jesteśmy bardzo wdzięczni.

Patrząc z nadzieją w przyszłość, oczekujemy już kolejnego spotkania, na które serdecznie zapraszamy!

 

Dziękujemy, że jesteście Kochana Młodzieży!

Aktualności: