Trzej Królowie jadą…..

Zgodnie z tradycją zakonną, 6 stycznia 2022r. w Domu Prowincjalnym w Pleszewie, Siostry Służebniczki NP NMP zorganizowały orszak Trzech Króli.
Tradycyjnie Trzej Królowie poświęconymi podczas Mszy Świętej:
• kredą – opisywali wszystkie drzwi domu zakonnego symbolami trzech króli K+M+B;
• kadzidłem – okadzali pomieszczenia;
• wodą święconą – kropili cały dom.
Nieśli Oni z kolędą błogosławieństwo Boże, pokój i radość na cały rok, dla wszystkich jego mieszkańców. Śpiewano kolędy, było dużo radości i życzliwości.
W domu prowincjalnym, Trzej Królowie odwiedzili również pacjentów prowadzonego tam Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego im. Św. Józefa, co było dla chorych wielką niespodzianką i radosnym wydarzeniem w ich codzienności naznaczonej cierpieniem.

Podobne obchody odbywały się także na innych placówkach w Prowincji Pleszewskiej np.: W Ochronce w Krzywiniu Trzech Króli świętowały dzieci wraz z opiekunami w dniach poprzedzających to święto. Z radością i śpiewem niosły dary dla narodzonego Dzieciątka Jezus, co można zobaczyć na filmiku z tego wydarzenia pod adresem:  KLIK

 

 

W Specjalnym Ośrodku Wychowawczym w Gnieźnie, dzieci bajecznie poprzebierane za Króli, aniołów, pasterzy, owieczkę, wraz z Siostrami Służebniczkami, kolędowały po całym ośrodku okadzając i kropiąc woda święconą wszystkie pomieszczenia.

Siostry w Borku Wlkp. w małej trzyosobowej wspólnocie, także podtrzymały tradycję kolędując w domu zakonnym i w zaprzyjaźnionej rodzinie.

 

Niech i ta piękna tradycja będzie na większą chwałę Bożą i cześć Niepokalanej Dziewicy.

Archiwum: