Wizyta Jego Ekscelencji Biskupa Łukasza Buzuna

Dnia 21 października 2021 r. o godz. 9:00 rozpoczęła się wizyta duszpasterska Biskupa Łukasza Buzuna w naszej, pleszewskiej wspólnocie. Ksiądz Biskup przyszedł do nas z Księdzem Prałatem Henrykiem Szymcem oraz naszym Księdzem Kapelanem Marcinem Jurgą, spotkanie rozpoczęło się modlitwą w Kaplicy domu Pleszewskiego.
Następnie ks. Biskup wpisał się do naszych kronik. Zaraz po tym zaprosiłyśmy przewielebnego Biskupa wraz z Księżmi towarzyszącymi do naszego refektarza, gdzie odbyło się spotkanie ze wszystkimi, obecnymi aktualnie siostrami przy drugim śniadaniu. Na początku w imieniu całej wspólnoty s. M. Anna sł. M. wypowiedziała słowa wdzięczności i powitania Jego Ekscelencji ks. Biskupa Łukasza Buzuna w naszym domu, wręczając Biskupowi bukiet kwiatów. W miłej atmosferze spędziliśmy ten czas wraz z Księdzem Biskupem, na rozmowie pełnej troski o Kościół powszechny i lokalny.
Podczas posiłku głos zabrał Ks. prałat Henryk Szymiec, wyrażając wdzięczność za obecność Sióstr Służebniczek NP NMP w Parafii, wskazał na współpracę z siostrami i to że zawsze może liczyć na siostry w Uroczystości Bożego Ciała, oraz Matki Bożej Różańcowej, kiedy trzeba stawiać ołtarze, w parafii o wystrój kościoła dba też s. M. Joela sł.M. co też cieszy ks. Prałata. Na koniec Jego Ekscelencja pobłogosławił wszystkie siostry zostawiając na pamiątkę po obrazku.


Podczas wizyty w naszym domu Ks. Biskup odwiedził, pacjentów Zakładu-Pielęgnacyjno-Opiekuńczego im. Św. Józefa obchodząc sale błogosławił wszystkim, czym sprawiał chorym wielką radość. Udał się również do Ochronki Im. Edmunda Bojanowskiego, gdzie został radośnie przywitany przez dzieci udzielając im błogosławieństwa.


Na zaproszenie s. M. Immaculaty sł. M. Kustosz naszego Muzeum Zakonnego, Jego Ekscelencja obejrzał aktualną wystawę, podziwiając zgromadzone eksponaty.


Podczas wizytacji parafii Ks. Biskup Buzun odwiedził również cmentarz parafialny zatrzymując, się przy grobach sióstr służebniczek i modląc się za nasze zmarłe nasze siostry, towarzyszyli w tym Ks. Prałat Szymiec, kilku Parafian oraz nasze siostry: s.M. Immaculata sł.M. i s.M. Dorota sł. M. oraz s.M. Joela sł.M.

 

Zredagowała- s.M. Magdalena Podgórska sł. M.

Archiwum: